KDU.breadcrumbs.homeDomů Speciální škola ušila 1 600 roušek
Zpět

Speciální škola ušila 1 600 roušek

Přidáno 27. 3. 2020
Ilustrační foto
https://plzenskyrozhled.cz/zs-specialni-usila-1-600-rousek-pro-zarizeni-socialni-pece-v-plzni/
Celkem 1 600 roušek do dnešního dne vyrobili pedagogové Základní školy speciální v Plzni pro Městský ústav sociální služeb Plzeň. Dnes dorazí 20 palet desinfekce. 

„Pedagogové Základní školy speciální, Plzeň, kterou zřizuje Plzeňský kraj, na svém pracovišti v Rabštejnské ulici průběžně šijí roušky pro Městský ústav sociálních služeb Plzeň. O této dobročinné aktivitě jsme dozvěděli díky děkovnému dopisu ředitele městského ústavu,“ říká náměstkyně Ivana Bartošová.

Nadále se šije na dvou pracovištích našich středních škol a šijí také zaměstnanci kraje. SŠ živnostenská Planá vyrobila celkem 825 kusů roušek, z toho 600 kusů se předá odboru sociálních věci pro poskytovatele sociálních služeb, 150 kusů obdrží firma Stravbyt a 75 kusů soukromá zdravotnická zařízení. Dále bylo předáno k využití cca 800 kusů roušek vyrobených dobrovolníky, které rozvozová služba zavezla zdravotnickým zařízením.

ISŠŽ Plzeň, vyrobila 380 kusů roušek, které byly rozděleny následovně: 100 kusů Domovu seniorů v Horní Bříze, 180 kusů odboru sociálních věcí pro sociální služby, 100 kusů pro Zdravotnickou záchrannou službu PK.

„Dnes by měla na krajský úřad dorazit dodávka 20 palet desinfekce a další dodávky jsou zajištěné každé dva dny. Desinfekce bude distribuována zdravotnickým zařízením a dalším subjektům dle potřeby. Stále čekáme na zásilku ochranných roušek a respirátorů od ministerstva vnitra,“ shrnuje hejtman Josef Bernard a dodává, že dnes kraj kontaktoval zástupce soukromých nemocnic v regionu, aby si na úřadě vyzvedli ochranné pomůcky (rukavice, pokrývky hlavy, ochranné brýle, návleky na boty), zakoupené z prostředků kraje. S pomocí HZS PK bylo také rozvezeno celkem 1000 l dezinfekce na ruce pro soukromé a krajské nemocnice, včetně ZZS PK.

Stále jsou v provozu dvě náběrové sanitky a v případě potřeby je v pohotovosti třetí sanita. Dvě odběrová místa odbavují indikované pacienty, a pokud v příštím týdnu nastane potřeba, jsme schopni otevřít další odběrová místa v Klatovské nemocnici a ve Stodské nemocnici. V Klatovské nemocnici funguje laboratoř, která vyhodnocuje odebrané vzorky, což urychlilo čekání na výsledky odběrů.