Zpět

Ing. Ctibor Fojtíček

PVP, Aktivní senior
Do plzeňské Škodovky jsem přišel na umístěnku v roce 1957 z jihomoravské Poštorné. Při práci v jaderném strojírenství jsem večerně vystudoval VŠ a řadu postgraduálních kurzů, z nichž některé na ČVUT v Praze. Vědecká aspirantura mně byla po absolvovaných přijímacích zkouškách na ČVUT zamítnuta v r. 1969. Po roce 1989 jsem byl personalistou tehdejšího Škoda JS.
Do roku 1989 jsem nebyl členem žádné politické strany. Pracoval jsem však v odborech a významnější funkce měl v Českém atletickém svazu. Od roku 1989 jsem byl členem KDS. Po jejím sloučení s ODS jsem odmítl vstoupit do ODS, byť při své funkci jsem měl na její kandidátce smluvně zajištěno volitelné místo do PS parlamentu ČR. Stal se řadovým členem ODA. Svoji stranickou životní epizodu jsem ukončil, když se ODA stala výhradně liberální stranou. Jsem letorou konzervativec.
 
V počátečních letech demokratického období jsem byl 6 let členem Zastupitelstva města Plzně, z toho dva roky náměstkem primátora. V komisích rady a ve výborech zastupitelstva jsem pracoval mnohem déle. Snad 50 let jsem atletickým rozhodčím a od roku 1990 jsem dlouho aktivně pracoval v neziskových organizacích.
 
Jsem jedenkrát ženatý, mám dva syny, sedm vnoučat, žiji nenáročným spokojeným životem aktivního seniora. Své názory jsem řadu let presentoval občasnou publikací v Plzeňském deníku a dosud obšírněji projevuji svá stanoviska na svém webu www.fojticek.cz/ctibor nebo na www.facebook.com/ctibor.foj.

Kontaktujte mě

Jméno a příjmení*
Město
E-mail
Kraj
Telefon
Bezpečnostní kód
 Security code
Povinná pole jsou označena hvězdičkou (*)
Předmět
Vaše zpráva
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.

Přímý kontakt na asistenty: